Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „G”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

G

Gad – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może znaczyć to, że masz obok siebie nieprzyjaciela, który… (znaczenie snu gad)

Gafa – Jeśli w Twoim śnie pojawia się gafa, oznacza to, że masz problem z zaakceptowaniem jakiegoś… (znaczenie snu gafa)

Gaj – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że niebawem osiągniesz harmonię, będziesz mógł… (znaczenie snu gaj)

Galaretka – Jeśli więc ostatnio pojawiła się w Twoim śnie, możesz być pewny, że czekają Cię… (znaczenie snu galaretka)

Galeria – By poprawnie zinterpretować ten sen, postaraj się przypomnieć sobie maksymalnie dużo szczegółów… (znaczenie snu galeria)

Galop – Pojawiający się we śnie najczęściej symbolizuje przyspieszenie tempa życia lub… (znaczenie snu galop)

Gałąź – Może zapowiadać jakiś nowy rozdział w Twoim życiu, rozwój, naukę czy nowe… (znaczenie snu gałąź)

Gałka muszkatołowa – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to zwiastować jakąś niespodziewaną, zaskakującą… (znaczenie snu gałka muszkatołowa)

Ganek – Może zwiastować zmiany w Twoim życiu. Coś lub ktoś sprawi, że stracisz nieco… (znaczenie snu ganek)

Gang – Może znaczyć, że na jawie wzbiera w Tobie złość, którą bardzo trudno będzie Ci opanować. Musisz jednak… (znaczenie snu gang)

Gangrena – Jeśli choroba ta pojawia się w Twoim śnie, może to zwiastować wypadek lub śmierć kogoś z Twojego otoczenia… (znaczenie snu gangrena)

Gangster – Najczęściej nie wróży niczego dobrego. Może na przykład oznaczać, że masz w sobie ogrom gniewu, który… (znaczenie snu gangster)

Garaż – Najczęściej symbolizuje coś, co wydaje się nam być już niepotrzebne, choć z jakiegoś powodu nie możemy… (znaczenie snu garaż)

Garb – Pojawiający się we śnie najczęściej symbolizuje jakieś rozterki, problemy, własne niedoskonałości oraz kompleksy… (znaczenie snu garb)

Garbus – Pojawiający się w Twoim śnie, może to oznaczać, że powinieneś postawić na skromność i przestać wydawać… (znaczenie snu garbus)

Gardło – Może to oznaczać, że masz silną potrzebę ekspresji oraz samorealizacji. Może to wiązać się ze sztuką lub… (znaczenie snu gardło)

Garnek – Za bardzo skupiasz się na tym, co materialne i przyziemne, zaniedbując swoje potrzeby duchowe… (znaczenie snu garnek)

Garnitur – Najczęściej kojarzy się z elegancją i klasą oraz jakimiś ważnymi wydarzeniami lub uroczystościami… (znaczenie snu garnitur)

Gaszenie – Najczęściej symbolizuje ratunek, uspokojenie sytuacji i opanowanie niebezpieczeństwa… (znaczenie snu gaszenie)

Gaśnica – Pojawiająca się w Twoim śnie, może oznaczać, że niebawem będziesz musiał wykazać się odpowiedzialnością… (znaczenie snu gaśnica)

Gawron – Kojarzonym z wojną, śmiercią oraz różnymi chorobami, w przeszłości bowiem, stada gawronów latały… (znaczenie snu gawron)

Gaz – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że masz w sobie ogromny potencjał i powinieneś zacząć działać… (znaczenie snu gaz)

Gazela – Może oznaczać, że boisz się czegoś i czujesz, że nie zaznasz spokoju póki ta sprawa się nie rozwiąże… (znaczenie snu gazela)

Gazeta – Jest nośnikiem wiadomości, jeśli więc pojawia się w Twoim śnie, możesz się ich spodziewać. W zależności od… (znaczenie snu gazeta)

Gąbka – Pojawiająca się we śnie może oznaczać, że jesteś osobą wyluzowaną, spontaniczną i… (znaczenie snu gąbka)

Gąsienica – Jest symbolem przemiany na lepsze. Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że wkraczasz w kolejny… (znaczenie snu gąsienica)

Genitalia – Pojawiające się we śnie, najczęściej są symbolem Twojej seksualności, a także niespełnionych marzeń… (znaczenie snu genitalia)

Gepard – Jeśli ten kot pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że chciałbyś być nieco bardziej dziki… (znaczenie snu gepard)

Gęś – Jest stereotypowym symbolem głupoty lub kogoś, kto się rządzi i uważa za lepszego od innych. Wszyscy znamy… (znaczenie snu gęś)

Giełda – Najczęściej kojarzy nam się z miejscem gdzie dokonujemy kupna i sprzedaży. Możemy więc na niej zarówno dużo… (znaczenie snu giełda)

Gil – Jeśli pojawia się on w Twoim śnie, najczęściej zwiastuje to drobne kłopoty lub nieporozumienia. Aby jednak… (znaczenie snu gil)

Gimnastyka – Masz potrzebę bycia bardziej aktywnym. Najczęściej wmawiasz sobie jednak, że nie masz na to… (znaczenie snu gimnastyka)

Ginekolog – Jeśli lekarz ten pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że wewnętrznie jesteś gotowy na rodzicielstwo… (znaczenie snu ginekolog)

Gips – Może oznaczać, że obecnie odczuwasz dyskomfort związany z jakąś sytuacją, wiesz jednak że to chwilowe… (znaczenie snu gips)

Gitara – Jeśli instrument ten często pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że masz duże potrzeby i ognisty… (znaczenie snu gitara)

Gladiator – Najczęściej symbolizuje ogromną siłę i odwagę połączone z niewolą. Jeśli więc motyw ten pojawia się w… (znaczenie snu gladiator)

Glina – Pojawiająca się w Twoich snach, może wskazywać na choroby ciała lub psychiki, które niebawem się ujawnią… (znaczenie snu glina)

Globus – Jest symbolem podróży, odkrywania świata i realizowania własnych marzeń. Jeśli więc pojawia się… (znaczenie snu globus)

Glony – Pojawiające się we śnie, najczęściej oznaczają naszą duchowość i emocjonalność. Najprawdopodobniej masz w sobie… (znaczenie snu glony)

Głaskać – Jeśli motyw ten pojawia się w Twoich snach, może to więc oznaczać, że… (znaczenie snu głaskać)

Głaskanie – Najczęściej kojarzy się z bliskością, intymnością, troską, miłością, przyjemnością… (znaczenie snu głaskanie)

Głos – Lub głosy w sensie wokalnym pojawiające się we śnie, mogą być głosem samej osoby śniącej. Być może ona sama… (znaczenie snu głos)

Głosowanie – Symbolizuje fakt, że każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojego zdania. Jeśli czynność ta pojawia się… (znaczenie snu głosowanie)

Głośnik – Służy do odbierania lub wzmacniania jakichś dźwięków, jeśli więc pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że… (znaczenie snu głośnik)

Głowa – Najczęściej jest symbolem mądrości, umiejętności przewidywania, odpowiedzialności oraz samokontroli… (znaczenie snu głowa)

Głód – Pojawiający się we śnie, najczęściej symbolizuje głód emocjonalny. Czujesz się zagubiony, niezrozumiany lub… (znaczenie snu głód)

Głuchy – Jeśli w Twoim śnie pojawia się ktoś, kto jest głuchy, może to symbolizować, że wolisz nie angażować się… (znaczenie snu głuchy)

Gniazdo – Najczęściej jest symbolem rodzinnego domu lub innego miejsca, w którym bardzo dobrze się czujemy i lubimy… (znaczenie snu gniazdo)

Gnicie – Zazwyczaj symbolizuje śmierć, zakończenie czy rozpad czegoś. Najczęściej towarzyszą mu niezbyt miłe emocje… (znaczenie snu gnicie)

Gniew – Podobnie na jawie jak i w snach symbolizuje niepohamowaną złość, niezadowolenie lub ogromny zawód… (znaczenie snu gniew)

Gnój – Najczęściej symbolizuje pomyślność, urodzaj i szczęście. Jeśli więc ten naturalny nawóz pojawia się w Twoim śnie… (znaczenie snu gnój)

Godzina – Pojawiająca się we śnie może wskazywać na właściwy jej miesiąc. Jeśli na przykład często śni Ci się, że… (znaczenie snu godzina)

Gofry – Najczęściej kojarzą nam się z latem, wakacjami, beztroską i przyjemnością. Jeśli więc deser ten pojawia się… (znaczenie snu gofry)

Gogole – Służą najczęściej do ochrony oczu, a także zapewnienia większego komfortu podczas pracy czy uprawiania jakiegoś… (znaczenie snu gogle)

Golf – Najczęściej jest symbolem luksusu, bogactwa oraz czegoś niestandardowego. Jeśli często pojawia się… (znaczenie snu golf)

Golić – Najczęściej symbolizuje utratę czegoś, o co bardzo długo zabiegaliśmy. Najpewniej będzie to jakaś… (znaczenie snu golić)

Gołąb – Najczęściej symbolizuje pokój, miłość i pomyślność. Jeśli więc pojawia się w Twoim śnie, możesz być pewny, że… (znaczenie snu gołąb)

Gong – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, możesz być pewny, że w najbliższym czasie nie zaznasz nudy, a Twoje emocje… (znaczenie snu gong)

Gorączka – Może być kojarzona z gorącymi emocjami, uczuciami, miłością oraz namiętnością. Jeśli więc pojawia się… (znaczenie snu gorączka)

Gorczyca – Jest małym, niepozornym ziarenkiem, z którego może wyrosnąć okazała roślina. Jeśli więc… (znaczenie snu gorczyca)

Gorset – Najczęściej kojarzy nam się ze zmysłowością, kobiecością oraz modą. Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to… (znaczenie snu gorset)

Goryl – Jeśli to zwierzę pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że szukasz w sobie pewności siebie, odwagi i… (znaczenie snu goryl)

Gość – Symbolizuje nadejście czegoś nowego. Jeśli więc pojawia się w Twoim śnie, może to znaczyć, że przed Tobą nowe… (znaczenie snu gość)

Gotowanie – Najczęściej kojarzy się z dbaniem o najbliższych, tworzeniem czegoś z niczego i czynnością, którą… (znaczenie snu gotowanie)

Góra – Oznacza, że jesteś w pełni zmotywowany by spełnić swoje marzenie. Przestań więc się szykować i myśleć… (znaczenie snu góra)

Gra – Najczęściej jest kojarzona z rywalizacją, koniecznością kombinowania, logicznym myśleniem, konkretnymi… (znaczenie snu gra)

Grabie – Kojarzą się najczęściej z porządkowaniem, usuwaniem tego, co stare i niepotrzebne. Jeśli więc pojawiają się… (znaczenie snu grabie)

Grad – Symbolizuje burzę oraz ogromną siłę, która potrafi niszczyć wszystko, co napotka na swojej drodze… (znaczenie snu grad)

Graffiti – Raz jest ono dziełem sztuki, innym razem zwykłym aktem wandalizmu. Jeśli graffiti pojawia się… (znaczenie snu graffiti)

Gramofon – Kojarzy się z czymś starym lecz przywołującym miłe wspomnienia. Jeśli pojawia się w Twoim śnie… (znaczenie snu gramofon)

Granat owoc – Najczęściej symbolizuje płodność i miłość ale także wierność. Jeśli więc pojawia się w Twoim… (znaczenie snu granat owoc)

Granat pocisk – Kojarzy się z czymś, czym możemy zaatakować gdy wróg nie znajduje się zbyt daleko od nas. Kiedy… (znaczenie snu granat pocisk)

Grejpfrut – Symbolizuje coś, co jednocześnie daje nam odrobinę słodyczy i goryczki. Jeśli owoc ten pojawia się… (znaczenie snu grejpfrut)

Grill – Kojarzy nam się z przyjemnością, latem i czasem spędzonym wśród najbliższych. Jeśli pojawia się… (znaczenie snu grill)

Gromnica – Używana jest podczas ważnych uroczystości religijnych, najczęściej kojarzymy ją jednak ze śmiercią… (znaczenie snu gromnica)

Groszek – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że jakieś błahostki nie dają Ci spokoju… (znaczenie snu groszek)

Grota – Najczęściej jest symbolem matczynego łona lub miejsca w którym możemy się schronić. Jeśli więc… (znaczenie snu grota)

Grób – Kojarzy nam się ze śmiercią, a także miejscem, w którym oddajemy hołd bliskiemu zmarłemu. Jeśli więc pojawia… (znaczenie snu grób)

Grudzień – Kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia i rodzinną atmosferą. Mimo zimna na dworze, w naszych… (znaczenie snu grudzień)

Gruszka – Symbolizuje kobiecość, płodność, obfitość oraz opiekuńczość. Jeśli więc owoc ten pojawia się w Twoim śnie… (znaczenie snu gruszka)

Grysik – Jeśli pojawia się on w Twoim śnie, może to oznaczać, że tęsknisz za czasami beztroski i dobrej zabawy… (znaczenie snu grysik)

Gryzienie – Kojarzy nam się nie tylko z jedzeniem ale także złością, nienawiścią, gniewem i strachem. Może być… (znaczenie snu gryzienie)

Gryzoń – Może znaczyć, że czujesz się przytłoczony przez małe, lecz uciążliwe problemy. W takich sytuacjach warto… (znaczenie snu gryzoń)

Grzebień – Jesteś nieco zbyt powierzchowny i nie lubisz niczego zgłębiać. Pamiętaj jednak, że świat jest piękny i warto go… (znaczenie snu grzebień)

Grzechotka – Najczęściej kojarzy nam się z dzieckiem, zabawą, beztroską i niewinnością. Jeśli więc pojawia się ona w… (znaczenie snu grzechotka)

Grzmot – Być może wewnętrznie zmagasz się sam ze sobą. Targają Tobą sprzeczne uczucia i nie wiesz jak masz… (znaczenie snu grzmot)

Grzyb – Jest symbolem tajemnicy, czegoś co pozostaje w ukryciu i nie jest widoczne dla każdego. Może sycić, ale także truć… (znaczenie snu grzyb)

Guma – Najczęściej kojarzy nam się z czymś sprężystym, czymś co można naciągnąć i dowolnie dopasować do czegoś… (znaczenie snu guma)

Guz – Symbolizuje coś, co może zagrażać życiu i wzbudzać ogromny strach. Niełatwo jest się go pozbyć, a fakt, że często jest… (znaczenie snu guz)

Guzik – Kiedy pojawia się on w Twoim śnie, może to zatem oznaczać, że chciałbyś zakończyć jakiś projekt czy sprawę… (znaczenie snu guzik)

Gwałt – Najczęściej kojarzy się ze zmuszaniem kogoś do czegoś, agresją, przemocą i ogromną krzywdą ofiary… (znaczenie snu gwałt)

Gwiazda – Kojarzy się z jakimś skarbem („dostać gwiazdkę z nieba”), sławą („być gwiazdą”) czy ogromnym szczęściem… (znaczenie snu gwiazda)

Gwizdanie – Kojarzy nam się ze znudzeniem. Może też to być sygnał ostrzegawczy czy zwracający uwagę na coś… (znaczenie snu gwizdanie)

Gwizdek – Może to znaczyć, że podświadomość chce zwrócić na coś Twoją uwagę. Przypomnij sobie czego dotyczył ten sen… (znaczenie snu gwizdek)

Gwóźdź – Kojarzy nam się z łączeniem czegoś w całość, scaleniem czy naprawą. Z drugiej jednak strony może też… (znaczenie snu gwóźdź)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż