Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „D”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

D

Dach – Według większości senników, dach jest czymś, co stanowi granicę pomiędzy… (znaczenie snu dach)

Daktyle – Według niektórych źródeł, sen w którym pojawiają się te owoce, przepowiada… (znaczenie snu daktyle)

Dalia – Jest oznaką czegoś pozytywnego – zysku, szczęścia czy miłości…. (znaczenie snu dalia)

Dar – Według senników, dar może mieć znaczenie miłosne i związane z powodzeniem… (znaczenie snu dar)

Dąb – W wielu kulturach jest postrzegany jako coś stałego, twardego i niezniszczalnego… (znaczenie snu dąb)

Dekalog – Może przypominać nam o konieczności przestrzegania pewnych praw, niekoniecznie tych biblijnych. (znaczenie snu dekalog)

Delfin – Jeśli we śnie Delfin chce Ci coś przekazać – słuchaj go, ponieważ… (znaczenie snu delfin)

Demon – Pojawiający się w Twoim śnie może być wysłannikiem mrocznej strony… (znaczenie snu demon)

Dentysta – Pojawiając się we śnie może symbolizować trudną i bolesną drogę do… (znaczenie snu dentysta)

Depresja – Gdy depresja pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że w rzeczywistości jesteś… (znaczenie snu depresja)

Deser – Gdy pojawia się w snach, może być znakiem pracy, którą trzeba… (znaczenie snu deser)

Deska – Jest przydatnym i wartościowym materiałem, z którego przy odrobinie umiejętności można wybudować… (znaczenie snu deska)

Deszcz – Według senników, deszcz może mieć różne znaczenia. Po pierwsze działa on oczyszczająco oraz odżywczo na ziemię i… (znaczenie snu deszcz)

Detektyw – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że na jawie boisz się, że ktoś, kto ma na Ciebie jakieś haki… (znaczenie snu detektyw)

Dezynfekcja – Oznacza chęć pozbycia się jakiegoś brudu, czegoś do nam szkodzi. Ostrzega też przed zagrożeniem… (znaczenie snu dezynfekcja)

Diabeł – Na jawie diabeł jest symbolem zła, zepsucia, kłamstwa i grzechu. Uosabia także pokusy, które czyhają na nas… (znaczenie snu diabeł)

Diament – Symbolizuje luksus, bogactwo i piękno, podobnie więc we śnie może podpowiadać, że podświadomie właśnie… (znaczenie snu diament)

Dieta – Może oznaczać szybkie pomnożenie się ich lub utratę. (znaczenie snu dieta)

Dinozaur – Jego widok często sprowadzać nas będzie do przeszłości. (znaczenie snu dinozaur)

Dłonie – Pełnią wiele bardzo ważnych funkcji, pomagają nam w codziennym życiu, służą do wykonywania gestów i… (znaczenie snu dłonie)

Dług – Jest jakąś niezałatwioną sprawą, która może ciągnąć się za nami latami i sprawiać, że przestaniemy być wiarygodni… (znaczenie snu dług)

Długopis – Pojawiający się we śnie może mieć bardzo różne znaczenia, w zależności od tego w jakiej sytuacji go widzimy… (znaczenie snu długopis)

Dokumenty – Są ważne i stanowią pewnego rodzaju zabezpieczenie. Podobnie w snach, wiążą się często z… (znaczenie snu dokumenty)

Dolina – Może symbolizować, że śniący jest w tym momencie w jakimś psychicznym dołku, z którego sam nie może się… (znaczenie snu dolina)

Dom – Jest symbolem pewnej ostoi, bezpieczeństwa i równowagi. Większości ludzi kojarzy się dobrze i jest miejscem… (znaczenie snu dom)

Domino – Polega na dopasowaniach i tworzeniu par, co w marzeniach sennych może oznaczać nasze relacje z innymi… (znaczenie snu domino)

Dół – Pojawiający się we śnie może być zapowiedzią przejściowych kłopotów lub psychicznego dołka, który zepsuje nasz… (znaczenie snu dół)

Drabina – Według senników symbol drabiny można odczytywać na kilka sposobów. Po pierwsze – jeśli wchodzimy po niej… (znaczenie snu drabina)

Drewno – We śnie symbolizuje potrzebę odnowienia kontaktów z kimś, kto był nam bardzo bliski lecz w którymś momencie… (znaczenie snu drewno)

Droga – Pojawiająca się we śnie najczęściej jest symbolem naszej drogi życiowej i pokazuje nie tylko przeszłość ale też… (znaczenie snu droga)

Drogowskaz – Sen taki może symbolizować lub wręcz wskazywać kierunek na Twojej drodze życia. Zwraca uwagę, na… (znaczenie snu drogowskaz)

Drożdże – Najczęściej są symbolem pomyślności, dobrobytu i wzrostu. Bądź więc pewny, że nawet jeśli w tym momencie… (znaczenie snu drożdże)

Drukarnia – Może zapowiadać bowiem kłopoty w miłości lub nieporozumienia w kręgu przyjaciół czy… (znaczenie snu drukarnia)

Drut – Zazwyczaj nie jest najlepszym znakiem. Symbolizuje bowiem jakieś utrudnienia, jest przeszkodą i granicą, która… (znaczenie snu drut)

Drwal – Jest oznaką pracowitości i ciężkiego wysiłku jaki miał lub będzie mieć miejsce w naszym życiu. (znaczenie snu drwal)

Drzazga – Możesz spodziewać się kłopotów rodzinnych, kłótni, niemiłych odwiedzin lub niepowodzeń w sferze… (znaczenie snu drzazga)

Drzewo – Pojawiające się we śnie może być symbolem Ciebie samego, Twojego życia, rozwoju i procesu dojrzewania… (znaczenie snu drzewo)

Drzwi – Symbolizują nowe opcje, możliwości i wybory. Staniesz przed jakąś szansą i tylko od Ciebie zależeć będzie czy ją… (znaczenie snu drzwi)

Duch – Może oznaczać coś, co już przeminęło, skończyło się lub po prostu odeszło w przeszłość, a jednak ciągle jest… (znaczenie snu duch)

Dusić się – Sen o tym, że jesteś przez kogoś duszony lub po prostu się dusisz, oznacza że na jawie jesteś stłamszony i… (znaczenie snu dusić się)

Dusza – Pojawiająca się we śnie jest dobrym znakiem. Szczególnie gdy jest rozpromieniona jasnym światłem lub jest… (znaczenie snu dusza)

Dym – Może być oznaką niepokoju, a także odzwierciedlać nasze obawy związane ze znalezieniem się w jakiejś niepewnej… (znaczenie snu dym)

Dynamit – Podobnie jak inne materiały wybuchowe może symbolizować złość oraz inne negatywne uczucia, które… (znaczenie snu dynamit)

Dynia – Jest symbolem płodności, a więc sen o niej może zwiastować pojawienie się dziecka w Twoim najbliższym… (znaczenie snu dynia)

Dyplom – Jeśli śni Ci się dyplom, a jesteś przed jakimś ważnym egzaminem, może być to pewnego rodzaju podpowiedź… (znaczenie snu dyplom)

Dyrygent – Gdy pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że potrzebujesz kogoś, kto pomógłby Ci… (znaczenie snu dyrygent)

Dyskoteka – Symbolizuje chwile relaksu, luzu i dobrej zabawy. Dzięki niej możemy na chwile oderwać się od szarej… (znaczenie snu dyskoteka)

Dywan – Ma wiele różnych znaczeń. Wszystko zależy od tego, w jakim kontekście śni nam się dywan, co na nim robimy… (znaczenie snu dywan)

Dzbanek – Musisz więc przypomnieć sobie czy był on pełny, czy pusty, jak wyglądał, w jakim był stanie oraz co się w nim… (znaczenie snu dzbanek)

Dziadkowie – Może to oznaczać, że potrzebujemy rady i wsparcia lub, że w ludziach, którzy nas obecnie otaczają… (znaczenie snu dziadkowie)

Dziecko – Jest symbolem naszego wewnętrznego ja, które jest kreatywne, ciekawe świata i chce się dobrze bawić… (znaczenie snu dziecko)

Dziennik – Symbolizuje naszą autorefleksję, a także skrywa jakieś tajemnice, przemyślenia czy żale. Gdy… (znaczenie snu dziennik)

Dzień – Gdy śni Ci się, że Twój sen ma miejsce w dzień, zazwyczaj jest to dobry znak, zwiastujący nowe siły, pomysły i… (znaczenie snu dzień)

Dziewczynka – Sen może mieć bardzo różne znaczenia, w zależności od tego jak ona wyglądała, w jakim była stanie… (znaczenie snu dziewczynka)

Dziewica – Jest symbolem czystości oraz niewinności. Być może właśnie tego Ci teraz brakuje, ze względu na to, że… (znaczenie snu dziewica)

Dzik – Może symbolizować jakichś zabawowych i pozytywnie zakręconych ludzi, którzy Cię otaczają lub Twoją zwariowaną… (znaczenie snu dzik)

Dziura – Ma wiele znaczeń, może między innymi odzwierciedlać jakąś Twoją stratę, która bardzo Ci doskwiera lub… (znaczenie snu dziura)

Dzwon – Postrzega się jako ochronę przed złymi duchami, które ponoć nie znoszą jego dźwięku. Sen, w którym się pojawia… (znaczenie snu dzwon)

Dzwonek – Może zapowiadać jakieś ważne wieści lub niespodziewaną wizytę. Wszystko zależy jednak od tego… (znaczenie snu dzwonek)

Dźwig – W marzeniach sennych może znaczyć, że śniący boi się tego, co czeka go w najbliższej przyszłości… (znaczenie snu dźwig)

Dżem – Najczęściej jest dobrym znakiem. Kojarzy nam się on bowiem na ogół z czymś słodkim i przyjemnym… (znaczenie snu dżem)

Dżokej – Może to oznaczać, że pragniesz większej wolności i możliwości sterowania własnym życiem. Ktoś lub coś… (znaczenie snu dżokej)

Dżungla – Może być symbolem Twoich dzikich instynktów i pragnień. Wygląda na to, że zaczynasz mieć ochotę na to, by… (znaczenie snu dżungla)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż