Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „C”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

C

Całowanie – Pocałunek widziany we śnie ma niezwykle bogatą symbolikę… (znaczenie snu całowanie)

Całun – Pojawiający się w sennych marzeniach jest bardzo złym znakiem… (znaczenie snu całun)

Camping – Camping pojawiający się we śnie, może mieć wiele znaczeń… (znaczenie snu camping)

Cebula – We śnie, może być znakiem, będącym swojego rodzaju ostrzeżeniem… (znaczenie snu cebula)

Cedr – Cedr jest symbolem długowieczności oraz ogromnej, życiowej siły… (znaczenie snu cedr)

Cegła – Jest symbolem trudu, pracy oraz systematycznego wysiłku… (znaczenie snu cegła)

Cement – Może być symbolem, twojej wewnętrznej siły, która ostatnio… (znaczenie snu cement)

Cera – Może symbolizować jakiegoś rodzaju maskę, którą nosisz by… (znaczenie snu cera)

Cerata – Może symbolizować strach przed czymś co jest nielegalne… (znaczenie snu cerata)

Cerowanie – W marzeniach sennych symbolizuje skromność i zaradność ale też… (znaczenie snu cerowanie)

Cesarz – Może być symbolem kochającego ojca lub doświadczonego mędrca. Warto zapamiętać co mówił, jaką miał… (znaczenie snu cesarz)

Cesarzowa – Widziana we śnie może symbolizować kochającą matkę lub mądrą nauczycielkę. Dobrze zapamiętać słowa… (znaczenie snu cesarzowa)

Chart – Pies gończy pojawiający się w naszym śnie oznaczać może zdradę. Pamiętaj jednak, że może być to zdrada nie tylko… (znaczenie snu chart)

Cherubinek – Pojawiający się we śnie może mieć bardzo różne znaczenie. Ważne jest by przypomnieć sobie jaką miał… (znaczenie snu cherubinek)

Chinina – Lek ten symbolizuje zdrowie oraz ostrzega przed różnymi chorobami. Jeśli zatem w Twoim śnie, pojawia się… (znaczenie snu chinina)

Chirurg – Jest symbolem precyzji, mądrości oraz opanowania. Podobnie w marzeniach sennych, może on wskazywać na to… (znaczenie snu chirurg)

Chleb – Jest symbolem obfitości oraz pomyślności. Podobnie w naszych marzeniach sennych, zwiastuje poprawę sytuacji… (znaczenie snu chleb)

Chłód – Niestety nie jest symbolem niczego dobrego. Zwiastować może bowiem jakąś stratę, smutek, łzy, a nawet śmierć… (znaczenie snu chłód)

Chmury – W zależności od swojego wyglądu, chmury mogą mieć bardzo różne znaczenie. Jasne, lekkie obłoczki, sunące… (znaczenie snu chmury)

Chochla – pojawiająca się we śnie, może mieć wiele, różnych znaczeń. Wszystko zależy od drobnych szczegółów… (znaczenie snu chochla)

Chodzić boso – Jest oznaką skromności, szacunku do przyrody oraz innych ludzi, a także nie przywiązywania się do… (znaczenie snu chodzić boso)

Choinka – Kojarzona jest z okresem bożonarodzeniowym, a więc z czymś miłym, ciepłym i przyjemnym. Podobnie w… (znaczenie snu choinka)

Chorągiew – Ukazująca się we śnie, odnosi się zazwyczaj do spraw dla nas najważniejszych i takich, które cały czas… (znaczenie snu chorągiew)

Chorąży – Pojawiający się we śnie, w zależności od jego kontekstu, może mieć wiele, różnych znaczeń. Dla prawidłowej… (znaczenie snu chorąży)

Choroba – Pojawiająca się we śnie, symbolizuje najczęściej jakieś słabości śniącego. Może wiązać się więc z nałogami… (znaczenie snu choroba)

Chór – Pojawiający się w marzeniach sennych, zazwyczaj jest dobrym znakiem, zwiastującym szczęście, powodzenie… (znaczenie snu chór)

Chrabąszcz – Pojawiający się we śnie, symbolizuje jakiegoś ważnego dla Ciebie człowieka. Dobrze jest więc… (znaczenie snu chrabąszcz)

Chrystus – Jest symbolem szczęścia, powodzenia, zdrowia oraz bezinteresownej miłości. Warto jednak… (znaczenie snu Chrystus)

Chryzantemy – Kojarzą nam się z cmentarzem, pożegnaniem czy tęsknotą. Jednak w marzeniach sennych jest… (znaczenie snu chryzantemy)

Chrzan – Najczęściej jest dobrym znakiem, zwiastującym pomyślność, prawdziwą przyjaźń oraz radość i zadowolenie… (znaczenie snu chrzan)

Chrzest – W symbolice sennej chrzest utożsamiamy z rozpoczęciem nowego etapu w naszym życiu, który wiąże się z… (znaczenie snu chrzest)

Chusta – Może być zapowiedzią wielu, różnych rzeczy – od radości i beztroski, przez kłótnie, aż po ciężkie choroby… (znaczenie snu chusta)

Chwasty – Mogą symbolizować jakieś Twoje słabości, nałogi czy też złe myśli, które Cię dręczą i nie dają spokoju… (znaczenie snu chwasty)

Ciało – W symbolice sennej odzwierciedla stosunek śniącego do swojej osobowości, pokazuje w prosty sposób jak odbiera… (znaczenie snu ciało)

Ciasto – W marzeniach sennych, zazwyczaj wiąże się z rodziną, ogniskiem domowym oraz relacjami interpersonalnymi… (znaczenie snu ciasto)

Ciąża – Sen taki najczęściej pojawia się w snach przyszłych rodziców, którzy zarówno w dzień jak i w nocy przeżywają nową rolę… (znaczenie snu ciąża)

Cielak – Symbolizować może dziecko lub jakieś cechy, które uznawane są przez nas za zbyt dziecinne… (znaczenie snu cielak)

Ciemność – Jest symbolem zła, strachu, niewiedzy i niepewności. W odróżnieniu od jasności, jest czymś co nas… (znaczenie snu ciemność)

Cień – Może być symbolem, tego co nam w nas samych nie pasuje i co chcielibyśmy zmienić. Nie jest to jednak łatwe… (znaczenie snu cień)

Cierń – Może to oznaczać, że wkrótce poświęcisz się dla kogoś. Inne interpretacje tego symbolu mówią, że jest… (znaczenie snu cierń)

Cierpienie – Może być ostrzeżeniem przed faktycznym, fizycznym lub emocjonalnym cierpieniem, skończywszy na… (znaczenie snu cierpienie)

Ciężar – Sen, w którym pojawia się ciężar ma różnorakie znaczenie. Może ostrzegać przed jakimiś kłopotami czy… (znaczenie snu ciężar)

Ciocia – Pojawiająca się we śnie może nieść za sobą kilka różnych omenów – od ostrzeżenia przed krytyką, przez zapowiedź… (znaczenie snu ciocia)

Cios – Sen, w którym pojawia się cios lub ciosy i bijatyka, oznaczają że masz w sobie ogromne pokłady złości oraz frustracji… (znaczenie snu cios)

Cis – Pojawiający się we śnie zazwyczaj nie jest najlepszym znakiem. Może zapowiadać bowiem nie tylko nieporozumienia… (znaczenie snu cis)

Cisza – Pojawiająca się we śnie zazwyczaj tłumaczona jest dwojako. Po pierwsze może oznaczać pewnego rodzaju… (znaczenie snu cisza)

Cmentarz – Najczęściej miejsce to kojarzy nam się ze stratą i smutkiem. Jeśli jednak pojawia się w naszym śnie… (znaczenie snu cmentarz)

Cukier – Oprócz słodkości może być także symbolem czegoś zakazanego, po co sięgamy mając świadomość, że nie jest dla nas… (znaczenie snu cukier)

Cukierki – Mogą być, podobnie jak wszystkie słodycze, jakąś naszą słabością i czymś co mimo, że pyszne – jest… (znaczenie snu cukierki)

Cygan, cyganka – W naszej kulturze zakorzenił się stereotyp kojarzący cyganów z wróżbiarstwem, oszustwami i… (znaczenie snu cyganka)

Cyklamen – Jeśli pojawia się w naszych marzeniach sennych, może wiązać się z miłością oraz sprawami seksualnymi… (znaczenie snu cyklamen)

Cymbały – W zależności od tego w jaki sposób pojawiają się w Twoim śnie, mogą mieć bardzo różne znaczenia… (znaczenie snu cymbały)

Cyrk – Jest symbolem wszystkiego, co niezwykłe, nieco niezrozumiałe, obce czy dziwne. Może nawiązywać także do… (znaczenie snu cyrk)

Cysterna – Może to oznaczać, że czekają Cię wielkie zmiany, których się nie spodziewasz. Mogą one dotyczyć życia… (znaczenie snu cysterna)

Cytryna – Najczęściej kojarzy nam się z kwaśnym smakiem, a ten z niesmakiem, przykrościami czy… (znaczenie snu cytryna)

Czajnik – Sprawia, że chłodna lub letnia woda w kilka chwil zamienia się w ciecz gotującą się i bulgoczącą…. (znaczenie snu czajnik)

Czapka – Może to oznaczać, że coś ukrywasz. Być może ze strachu, a być może z wstydu? Możliwe też, że nie chcesz… (znaczenie snu czapka)

Czapla – Może oznaczać pojednanie z osobą, z którą od dłuższego czasu toczymy jakąś małą wojnę, pozytywne… (znaczenie snu czapla)

Czarodziej – Gdy pojawia się w Twoim śnie, może więc stanowić ostrzeżenie przed kimś, kto chce Cię omotać… (znaczenie snu czarodziej)

Czarownica – Wszystko zależy od tego jakie ma zamiary i czy z natury jest dobra czy też zła. Przypomnij sobie jak… (znaczenie snu czarownica)

Czary – Może to oznaczać, że ktoś nie ma wobec Ciebie szczerych intencji. Może to też jednak być zwrócenie uwagi na to… (znaczenie snu czary)

Czas – Gdy w którymś z Twoich snów pojawia się motyw czasu, może to oznaczać, że boisz się tego, że w rzeczywistości… (znaczenie snu czas)

Czaszka – Może być to znak jakichś zmian i Twojej własnej transformacji. Być może w końcu dorosłeś do tego by… (znaczenie snu czaszka)

Czekolada – Jak wszystkie słodycze, tak i czekolada może być zapowiedzią słodkich i beztroskich chwil. Z drugiej jednak… (znaczenie snu czekolada)

Czereśnie – Szczególnie te piękne i dojrzałe – możesz być spokojny ponieważ jest to świetny znak… (znaczenie snu czereśnie)

Czesanie – Gdy śni Ci się czynność w postaci czesania włosów może być to znak, że chcesz uporządkować pewne sprawy… (znaczenie snu czesanie)

Czołgać się – Może oznaczać, że natrafiliśmy na jakieś kłopoty lub przeszkody, których nie możemy pokonać… (znaczenie snu czołgać się)

Czoło – Pojawiające się we śnie, może mieć wiele różnych znaczeń. Wszystko zależy od okoliczności i szczegółów… (znaczenie snu czoło)

Czosnek – Kojarzony jest z rośliną leczniczą, bakteriobójczą, a nawet odpędzającą złe moce. Może być ostrzeżeniem… (znaczenie snu czosnek)

Czystość – Może oznaczać, że potrzebujemy wewnętrznych porządków, a także poukładania niektórych spraw… (znaczenie snu czystość)

Czytać – Może podpowiadać, że być może coś wydaje Ci się nieosiągalne ale gdy się już za to zabierzesz, okaże się, że… (znaczenie snu czytać)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż