Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „Z”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

Z

Zabawki – Marzysz o jakiejś rozrywce, wyjeździe czy imprezie w gronie przyjaciół. Co więc stoi na przeszkodzie? (znaczenie snu zabawki)

Zabijać – W zależności do tego, czego lub kogo dotyczy zabijanie, może mieć ono różne znaczenie… (znaczenie snu zabijać)

Zabłądzić – Nie wiesz do końca jak postąpić, gubisz się w możliwościach i odczuwasz wewnętrzny chaos… (znaczenie snu zabłądzić)

Zachód – Zachód słońca to bardzo ważny symbol. Wskazuje bowiem na mijający czas i rytm życia. (znaczenie snu zachód)

Zachwyt – Najczęściej kojarzy nam się bardzo pozytywnie. Jeśli więc zachwycasz się czymś lub kimś we śnie, to… (znaczenie snu zachwyt)

Zaćmienie – Zaćmienie słońca czy też zaćmienie księżyca są bardzo spektakularnymi widokami… (znaczenie snu zaćmienie)

Zadrapanie – Najczęściej kojarzymy z czymś niezbyt przyjemnym. Może ono bowiem wywoływać ból czy krwawienie… (znaczenie snu zadrapanie)

Zagadka – W symbolice sennej zagadka jest czymś, co bardzo chcemy poznać. Gnębi nas ona i zajmuje do tej pory, aż… (znaczenie snu zagadka)

Zagrożenie – Nierzadko śni się osobom, które na jawie przeżywają jakiś stres, są zagubione lub czegoś się boją… (znaczenie snu zagrożenie)

Zając – Zazwyczaj kojarzy nam się z płochliwością i strachem, a zarazem szybkością i zwinnością… (znaczenie snu zając)

Zakażenie – W życiu śniącego najprawdopodobniej niebawem coś się zmieni i to na gorsze… (znaczenie snu zakażenie)

Zakład – Jeśli we śnie zakładasz się z kimś o coś, może to oznaczać, że na jawie jesteś bardzo pewny siebie… (znaczenie snu zakład)

Zakładnik – To człowiek, który jest uwięziony wbrew swojej woli, nierzadko przez szaleńca lub człowieka mającego… (znaczenie snu zakładnik)

Zaklęcie – Kojarzy nam się z czymś nieznanym i jakąś tajemnicą. Jeśli pojawia się ono w Twoim śnie, możliwe więc, że… (znaczenie snu zaklęcie)

Zakonnica – W symbolice sennej oznacza czystość, a także wszelkie sprawy duchowe. Może wskazywać na to, że… (znaczenie snu zakonnica)

Zakopywanie – Symbolizuje często, chęci i pragnienie na wyparcie z podświadomości bolesnych wspomnień. (znaczenie snu zakopywanie)

Zakupy – W marzeniach sennych symbolizują nasze poszukiwania właściwego zachowania. (znaczenie snu zakupy)

Zdjęcia – Są często symbolem braku poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. (znaczenie snu zdjęcia)

Zdrada – Może oznaczać, że nie czujemy się bezpiecznie w obecnych sytuacjach życiowych. (znaczenie snu zdrada)

Zegarek – Jest symbolem ważnych wydarzeń i momentów, które wkrótce będą miały miejsce w naszym życiu. (znaczenie snu zegarek)

Zemsta – Uważaj szczególnie na pozornie błahe, zaczynające się od zwykłej wymiany zdań. (znaczenie snu zemsta)

Zęby – Zęby najczęściej symbolizują siłę, pewnego rodzaju agresję oraz nasze pierwotne instynkty… (znaczenie snu zęby)

Ziemia – Jako jeden z czterech żywiołów symbolizuje nasz związek z naturą, trwałość i przemijanie. (znaczenie snu ziemia)

Ziemniaki – Najpewniej w twoim życiu przydarzy się coś, z czym nie do końca będziesz sobie radzić. (znaczenie snu ziemniaki)

Zima – Zapowiadać może zmiany zarówno w karierze, jak i w zdrowiu. (znaczenie snu zima)

Złodziej – Jeśli rzezimieszek ten pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że na jawie ktoś… (znaczenie snu złodziej)

Złoto – Może symbolizować władzę, wróżyć znajomość z wpływowymi ludźmi, a także postawne życie. (znaczenie snu złoto)

Zodiak – Jest to symbol szczęścia i dobrej passy. (znaczenie snu zodiak)

Zoo – Oznacza dobry moment na dbanie o relacje z bliskimi, zażegnanie kłótni, ale także często wskazuje na czas, w którym powinniśmy… (znaczenie snu zoo)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż