Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „S”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

S

Sad – Najczęściej kojarzy nam się z naturą, rodzącymi się i dojrzewającymi owocami, obfitością oraz dostatkiem… (znaczenie snu sad)

Sadza – Może bowiem przywodzić na myśl zarówno niszczący, śmiertelnie niebezpieczny pożar jak i ogień z kominka… (znaczenie snu sadza)

Sadzić – Sadzenie kojarzy nam się najczęściej z nowym początkiem, budzeniem się do życia oraz narodzinami… (znaczenie snu sadzić)

Salon piękności – Kojarzy nam się z poprawianiem urody, dbaniem o siebie, a czasem z pewnego rodzaju… (znaczenie snu salon piękności)

Sałata – W symbolice sennej kojarzona jest z pieniędzmi i dobrobytem, a z drugiej strony także z wrażliwością i delikatnością… (znaczenie snu sałata)

Sałatka – Może ona oznaczać zamieszanie, jakiś chaos, który wkradnie się niebawem w nasze życie… (znaczenie snu sałatka)

Samobójstwo – Sen o takim podłożu tłumaczymy jako oznaczający autoagresję lub fakt poddania się… (znaczenie snu samobójstwo)

Samochód – W symbolice sennej wiąże się on z przyspieszeniem, nabraniem tempa i energii… (znaczenie snu samochód)

Samolot – W symbolice sennej samolot zazwyczaj wskazuje na samorealizację, spełnianie marzeń oraz… (znaczenie snu samolot)

Sanie – Sanie czy też sanki kojarzą się z zimą, śniegiem, świętym Mikołajem i dobrą zabawą… (znaczenie snu sanie)

Sardynki – Jeśli ryby te pojawiają się w Twoim śnie, może to oznaczać, że odczuwasz dyskomfort, coś lub ktoś Cię… (znaczenie snu sardynki)

Sarkofag – Symbolizuje pewne sprawy i wydarzenia, ale także ludzi, którzy zostali przez nas w jakiś sposób zapomniani lub… (znaczenie snu sarkofag)

Sarna – Zwierzę to przywodzi nam na myśl płochliwość, delikatność, bezbronność oraz wdzięk… (znaczenie snu sarna)

Seks – Najczęściej odbierany jako ten przyjemny i wywołujący dobre emocje. (znaczenie snu seks)

Siano – Wskazuje na to, że śniący skupia się na błahych i nieistotnych rzeczach podczas gdy za rogiem czeka na niego… (znaczenie snu siano)

Siekiera – Odnosić się jednak może również do naszego postępowania, które często jest egoistyczne. (znaczenie snu siekiera)

Skrzynia – Jest symbolem doświadczeń życiowych. Pokazuje na ważne momenty w naszym życiu, ludzi którzy… (znaczenie snu skrzynia)

Słonecznik – Jest czyścicielem naszych złych myśli, odpędza co złe i przyciąga co dobre. (znaczenie snu słonecznik)

Słońce – Może mówić o tym, że w twoim życiu pojawi się trudna sytuacja, która będzie wymagać od ciebie poświęceń. (znaczenie snu słońce)

Smok – Ich symbolika bywa jednak zarówno dobra jak i zła. (znaczenie snu smok)

Smród – Powinniśmy bardziej uważać, szczególnie jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. (znaczenie snu smród)

Spadochron – Tłumaczy się jako zwiastun niepowodzenia, stresu i emocjonujących przeżyć, które… (znaczenie snu spadochron)

Spanie – Odzwierciedla duchowy i emocjonalny stan osoby śniącej. (znaczenie snu spanie)

Statek – Symbolizuje wolność, a także otwarty umysł oraz zdolność do samodzielnego sterowania swoim życiem. (znaczenie snu statek)

Strażak – Jest symbolem wsparcia i lojalności jakiej doświadczymy w życiu. (znaczenie snu strażak)

Stringi – Zapowiada często zmiany, na które nie jesteśmy gotowi. (znaczenie snu stringi)

Strych – Odzwierciedla nasz strach, może również mówić o tajemnicy, którą próbujemy dochować. (znaczenie snu strych)

Studnia – Odzwierciedla nasze doświadczenie życiowe, które gromadzimy od narodzin i które spoczywa… (znaczenie snu studnia)

Szachy – Jeśli widzieliśmy szachy we śnie, powinniśmy przygotować się na porażkę. (znaczenie snu szachy)

Szafa – Mogą dręczyć cię wspomnienia o przeszłości, ale również możesz również obawiać się tego co będzie. (znaczenie snu szafa)

Szczepionka – Jest odzwierciedleniem naszych lęków, a nawet fobii, lub wypierania ze świadomości własnych błędów. (znaczenie snu szczepionka)

Szczur – Pojawiający się we śnie może być oznaką nieszczerych intencji i spisków skierowanych… (znaczenie snu szczur)

Szkło – Symbolizuje związki między ludzkie, czeka nas czas, w którym nie powinniśmy nikogo odtrącać i starać się nie zostać…(znaczenie snu szkło)

Szkoła – Znajdziemy odpowiedzi na męczące nas pytania, bądź nauczymy się wykorzystywać zdobyte doświadczenie. (znaczenie snu szkoła)

Szpital – Jest często dobrym znakiem, zapowiada on szczęście, a w trudnej sytuacji zapewnia, że… (znaczenie snu szpital)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż