Księga snów

Poniższa lista przedstawia główne hasła, które związane są ze snem rozpoczynającym się na literę „J”. Po rozwinięciu opis jest bardziej szczegółowy. Ułożenie alfabetyczne pomoże z pewnością szukanie.

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż

J

Jabłko – Pojawiające się we śnie może być symbolem żądzy, kobiecości oraz miłości… (znaczenie snu jabłko)

Jabłoń – W tematyce snów i ich znaczenia, jabłoń symbolizuje nieśmiertelność… (znaczenie snu jabłoń)

Jacht – Jeśli pojawia się w Twoim śnie, może to oznaczać, że zbytnio skupiasz się na tym, co… (znaczenie snu jacht)

Jad – Kojarzy nam się najczęściej z zazdrością, chorobą lub zdradą… (znaczenie snu jad)

Jadalnia – Najczęściej kojarzy nam się z rodziną, przyjemną atmosferą i domowym jedzeniem… (znaczenie snu jadalnia)

Jagnię – Nieodłącznie kojarzy się z Chrystusem i jest symbolem łagodności oraz niewinności… (znaczenie snu jagnię)

Jagody – Pojawiające się we śnie, najczęściej symbolizują jakieś drobne przyjemności, które… (znaczenie snu jagody)

Jaguar – Kojarzony jest najczęściej z szybkością, niebezpieczeństwem i zwinnością… (znaczenie snu jaguar)

Jajko – kojarzy nam się z nowym początkiem, płodnością, doskonałością oraz Matką Naturą… (znaczenie snu jajko)

Jajnik – Jeśli narząd ten pojawia się w Twoim śnie, musisz przypomnieć sobie jak… (znaczenie snu jajnik)

Jałmużna – Kojarzy nam się z dobroczynnością, a więc czymś, co bezinteresownie dajemy innym… (znaczenie snu jałmużna)

Jamnik – Jeśli pies tej rasy pojawia się w Twoim śnie, może to mieć związek z wydłużającym się czasem, Twoim… (znaczenie snu jamnik)

Japonia – Najczęściej kojarzy nam się z egzotyką, językiem którego nie jesteśmy w stanie zrozumieć i innymi… (znaczenie snu Japonia)

Jarmark – Jest miejscem pełnym pięknych, oryginalnych rzeczy, najczęściej zwiastuje więc coś dobrego. Sprawy mają się… (znaczenie snu jarmark)

Jarzębina – Kojarzy nam się z wczesną jesienią, kiedy to jej owoce stają się czerwone i mocno się odznaczają. Jesień w… (znaczenie snu jarzębina)

Jaskinia – Pojawiająca się we śnie może oznaczać, że z jakiegoś powodu ostatnio zamykamy się na innych lub na jakąś… (znaczenie snu jaskinia)

Jaskółka – zwiastuje wiosnę, a więc pewnego rodzaju odrodzenie. Jeśli ptak ten pojawia się w Twoim śnie, może to zatem… (znaczenie snu jaskółka)

Jasnowidz – Może to oznaczać, że boisz się przyszłości i chciałbyś wiedzieć jaka ona będzie. Pamiętaj jednak, że… (znaczenie snu jasnowidz)

Jastrząb – Najczęściej symbolizuje ostrość widzenia, wolność, dumę oraz drapieżną naturę. Przez wieki uważany był też za… (znaczenie snu jastrząb)

Jaszczurka – W symbolice sennej może zwiastować problemy, które wywoła w życiu śniącego jakaś przebiegła… (znaczenie snu jaszczurka)

Jaśmin – Zarówno kwiaty jak i sam zapach jaśminu, od wieków kojarzą się z romantyzmem, zmysłowością oraz miłością… (znaczenie snu jaśmin)

Jazda – Najczęściej jest symbolem podróży, zmiany kierunku życia, ucieczki przed czymś lub szybkiego dążenia do spełnienia… (znaczenie snu jazda)

Jazz – Jest muzyką niesztampową oraz taką, którą nie każdy jest w stanie zrozumieć czy polubić. Jeśli więc ten nurt muzyczny… (znaczenie snu jazz)

Jąkanie – najczęściej przywołuje na myśl jakąś traumę czy kompleks, z którym trzeba się zmierzyć… (znaczenie snu jąkanie)

Jednorożec – Jest symbolem dzieciństwa, niewinności i magi, a z drugiej strony także seksualności. Jeśli więc to… (znaczenie snu jednorożec)

Jedwab – Jest symbolem luksusu i wszystkiego, co piękne. Jeśli więc materiał ten pojawia się w Twoim śnie… (znaczenie snu jedwab)

Jedzenie – W symbolice sennej oznacza karmienie duszy, wspinanie się na wyższe stopnie wiedzy oraz samoświadomości… (znaczenie snu jedzenie)

Jeleń – W wielu kulturach jelenie są uważane za zwierzęta magiczne. Wierzy się, że są one posłańcami wróżek… (znaczenie snu jeleń)

Jelita – Pojawiające się we śnie mogą znaczyć, że próbujesz przetrawić czy przemyśleć na spokojnie jakiś problem, z którym… (znaczenie snu jelita)

Jemioła – Pojawiająca się we śnie, najczęściej jest dobrym znakiem, zwiastującym szczęście lub miłość. Pamiętaj… (znaczenie snu jemioła)

Jesień – Najczęściej symbolizuje czas zbierania ostatnich plonów, czas odpoczynku lub starość. Jeśli więc ta pora roku… (znaczenie snu jesień)

Jezioro – W symbolice sennej najczęściej oznacza jakąś tajemnicę. By ją zgłębić musimy zanurkować, ponieważ… (znaczenie snu jezioro)

Jeż – Jest symbolem zewnętrznej ostrości i delikatnego wnętrza. Jeśli więc zwierzątko to pojawia się w Twoim śnie… (znaczenie snu jeż)

Jeżyny – Najczęściej są ostrzeżeniem. Musisz uważniej podejmować decyzje, zwrócić uwagę na to, komu ufasz i… (znaczenie snu jeżyny)

Jęki – Musisz uważać na to, jakie decyzje podejmujesz, kogo obdarzasz zaufaniem i przede wszystkim co komu mówisz… (znaczenie snu jęki)

Język – Jest narządem, który pomaga nam się komunikować. Jeśli więc pojawia się on w Twoim śnie, może to oznaczać, że… (znaczenie snu język)

Jodła – Pojawiająca się we snach, najczęściej symbolizuje seksualność oraz tłumione potrzeby. Może oznaczać, że… (znaczenie snu jodła)

Joga – Najczęściej symbolizuje równowagę wewnętrzną, spokój ducha oraz bycie w zgodzie z samym sobą. Jeśli więc ćwiczenia… (znaczenie snu joga)

Jogurt – Najczęściej symbolizuje przedwczesną radość. Być może już planujesz co zrobisz z pieniędzmi, których… (znaczenie snu jogurt)

Jojo – Symbolizuje mimowolne wracanie do punktu wyjścia. Jeśli zabawka ta pojawia się w Twoim śnie, może to… (znaczenie snu jojo)

Jubiler – Dotyczy on głównie kwestii finansowych. (znaczenie snu jubiler)

Juwenalia – Może to oznaczać, że brakuje Ci relaksu i oderwania się od szarej codzienności. Chętnie być zaszalał ale… (znaczenie snu juwenalia)

Na następnych stronach znajdziesz kolejne znaczenia snów zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

A     B     C     Ć     D     E     F     G     H     I     J     K     L     Ł     M    N     O     P     R     S     Ś     T     U     W     Y     Z     Ź     Ż